Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství ČR žactva

Ahoj,

ve dnech 22.-23.9.2018 se v Jablonci nad Nisou uskutečnilo Mistrovství ČR staršího žactva v atletice.

Z tréninkové skupiny Jiřího Vondřejce z Náchoda se zůčastnila dvojice atletů.

Již samotná účast se probojovat mezi nejlepší atlety z celé ČR v kategorii staršího žactva roč. 2003 a mladších je obrovským úspěchem pro celou tréninkovou skupinu. V příštím roce budou i nadále závodit v této věkové kategorii a pevně věříme, že se dočkáme ještě kvalitnějších výkonů .

Zároveň to je povzbuzením i pro ostatní !

Nejdříve se představil sprinter Jiří Bruha v závodě na 60m /vybráno bylo 24 nejlepších /. Ze tří rozběhů postupovala nejlepší osmička závodníků a Jirka se poprvé probojoval do finále časem 7,36 sec. Hned po startu finále dostal lehkou stehenní křeč. Přesto doběhl a časem 7,64 sec. skončil na vynikajícím osmém místě.

O den později běžel ještě 150m a časem 17,63 sec. skončil na celkovém 12 místě z vybraných 24.

Pak se představil Šimon Klimeš a osobním rekordem na 3000m výkonem 10:31,57 min. skončil celkově na 11. místě z 18-ti vybraných závodníků. Byl opravdu velkým překvapením, protože o 11 sekund zlepšil své maximum.