Jdi na obsah Jdi na menu

Úspěšné Mistrovství ČR Masters

V sobotu 9. března se v Jablonci nad Nisou konalo atletické halové Mistrovství České republiky Masters.

Z Náchoda odjížděla pětice účastníků a to z tréninkové skupiny Jiřího Vondřejce se zúčastnila Leona Lukášová, Jiří Vondřejc a Josef Vondra, které doplnil Ivo Rufer, startující za SK Týniště nad Orlicí a Slawomir Kosuciński z Polska.

Úvodní disciplínou odpoledního bloku soutěží byla koule kde Ivo Rufer dosáhl na 9,92, což po přepočtu znamenalo 12,75 a osmou příčku v celkovém pořadí.

Následovali jednotlivé běhy na 60 metrů.

V prvním ženském se představila Leona Lukášová, která zapsala osobní rekord 9,11, po přepočtu 8,50 a to znamenalo pátou příčku.

V prvním mužském rozběhu startoval Jiří Vondřejc. I ten se dokázal zlepšit na letošní maximum 7,80, po přepočtu 7,60 a bral 14 příčku v celkovém republikovém pořadí. Ve druhém rozběhu se na start postavil Slawomir Kosucińsky, který zapsal 8,27, po přepočtu 8,01.

Následovali rozběhy na 800 metrů. V prvním se na start postavil Josef Vondra, který bral osmou příčku jak v rozběhu, tak i v celkovém přepočteném pořadí za dosažený osobní halový rekord 2:25,09 po přepočtu 2:11,47.

Poslední disciplínou, kterou jsme obsadili byla dvoustovka.

Nejprve se opět na start postavila Leona Lukášová, která doběhla v čase 30,36, po přepočtu 27,71. Tento výkon znamenal nejen výrazné zlepšení osobního rekordu, ale hlavně stačil na zisk bronzové medaile z Mistrovství České republiky Masters.

Na osobní maxima dosáhli i muži. Jiří Vondřejc zapsal čas 25,33, po přepočtu 24,62 a obsadil 6 příčku. Slawomir Kosucińsky doběhl za 27,24, po přepočtu 26,31.

V úplném závěru čekala zúčastněné veterány ještě štafeta 4 x 150 metrů. Pro svalové zranění jsme ale do štafet postavili pouze Leonu Lukášovou, která si ve své štafetě doběhla pro druhou, tentokrát zlatou medaili.

Ziskem dvou medailí jsme navázali na úspěchy mládežníků z předchozího MČR, a dokonce jsme je hodnotou kovu ze štafety předstihli.

Nejúspěšnější členka náchodské výpravy, Leona Lukášová komentovala svoje první mistrovství ČR takto: “ Pro mě to byla neuvěřitelná zkušenost a obrovská radost. Super nálada,závody kde si všichni fandí. Výborný den! Díky moc klukům Vondřejcovým za trpělivost při tréninku a Pepovi za to že mě k účasti na veteránské závodění ukecal.