Jdi na obsah Jdi na menu

Víkend plný závodů

O víkendu 5.-6.září 2020 bylo uspořádáno v Ostravě mistrovství ČR dorostu a juniorů v atletice.

Svými výkony se nominoval na tyto nejdůležitější závody i Jiří Bruha z tréninkové skupiny Jiřího Vondřejce z Náchoda.

Cíl byl jasný.Probojovat se do finále jak na 100m,tak i 200m.

Vše se podařilo,když v sobotním rozběhu na 100m časem 11,01sec. si vytvořil osobní rekord a v odpoledním finále skončil na výborném 6.místě za 11,02sec.

Večer ještě běžel ve štafetě na 4x100m jako finišman a celkově skončila na vynikajícím 4. místě časem 43,42sec.

V neděli nejdříve v dopoledním rozběhu výkonem 22,56sec. se probojoval do odpoledního finále. Tam časem 22,57sec. skončil celkově na 7.místě.

Trenérská dvojice byla více než spokojená.

Jirka je teprve prvním rokem dorostenec,takže je velkým příslibem do budoucna.

V sobotu z Náchoda ještě odcestovala s trenérem Bc.Janem Vondřejcem do Ústí nad Orlicí další skupina staršího žactva na závody družstev chlapců i dívek.

Družstvo chlapců celkově zvítězilo a postoupilo na Mistrovství Čech, družstvo děvčat skončilo na celkovém třetím místě.

Z jednotlivců:

Chlapci:

1. Zeman Daniel = 1. místo na 800m časem :2:16,20min.

1. místo na 4x60m = 28,94sec.

7. místo v hodu oštěpem = 29,13m---------osobní rekord

2. Zeman Martin = 2. místo na 800m časem 2:16,39min.

oštěp=21,59m

3. Majera Radek = 3. místo v hodu oštěpem = 42,36m --- osobní rekord

3.místo = koule :12,47m --- osobní rekord

7.místo v hodu diskem: 25,26m

4. Rudolf Marek = 3. místo v běhu na 1500m = 5:08,12min. ------ osobní rekord

5. Kitayev Vladislav = 5. místo v běhu na 800m časem 2:37,85min.

Z děvčat reprezentovala Vacková Daniela s vynikajícími výkony:

1. místo ve skoku dalekém za 520cm --------- osobní rekord

1. místo v běhu na 100m překážek = 14,75sec. ------- osobní rekord a prozatím 5. místo v ČR v kategorii žactva

4. místo v běhu na 60m časem 8,31sec. / v rozběhu 8,21sec./.

Svými výkony se zřejmě kvalifikovala Daniela Vacková na 100mpř. + 60m na Mistrovství ČR žactva do Třince,které proběhne v termínu 19.-20.9.2020. Zrovna tak bratři Daniel a Martin Zemanovi v běhu na 800m.

Trenéři mají ze všech mladých nadějných atletů velikou radost !!!

PS: V příloze je fotečka z Ostravy :

zleva Ing. Jiří Vondřejc s Jiřím Bruhou a hlavním trenérem.